לדעת את העץ... 

אנחנו מומחים לליטוש פרקט וחידוש רצפות עץ, להחזרת המראה החם והיוקרתי שלהן, בתהליך מהיר, ללא אבק ונזקים תוך שמירה על הקיים ומבלי שתרגישו שהיינו שם...

מהי רצפת פרקט?


רצפת פרקט היא רצפה העשויה מלוחות של עץ.

חיפוי בפרקט נחשב לריצוף נוח ויעיל המעניק תחושת חמימות בבית ובעסק. בעבר, פרקט היה נחשב לחיפוי יקר מאד אותו אפשר היה לראות רק בבתי עשירים ובאולמות כדורסל. אך כיום עם התקדמות הטכנולוגיה, ירד מחירו של הפרקט והוא בהישג ידו של כל אחד כמעט, כמובן בהתחשב באיכותו ומחירו. את הפרקט נראה היום במבנים מסחריים, ציבוריים ופרטיים כאחד.

לרצפת פרקט יש מספר יתרונות על פני ריצוף אריחים או אבן. הפרקט הינו מבודד ולכן הוא נעים מאד למגע, מקנה תחושה של חמימות ומסייע בחיסכון של אנרגיה כמו חימום בחורף וקירור בקיץ, קל יחסית לניקוי ומבחינה עיצובית, הפרקט משרה אוירה חמימה ויוקרתית.

סוגי פרקטים
ישנם שלושה סוגי פרקט עיקריים אותם נמנה: למינציה, שכבתי וגושני.

למינציה - פרקט העשוי מעיסה של נסורת טחונה המעורבבת עם דבקים, ממנה מכינים לוחות באורכים ורוחבים שונים. השיכבה העליונה של פרקט זה עשוייה חומר עמיד במיוחד בעל טקסטורות וצבעים הנראים ממש כעץ. דרגות השחיקה של למינציה מוגדרת על פי דירוג ה- AC שלה כך שככל שדרגת ההשחיקה גבוהה יותר כך הלמינציה עמידה יותר ומתאימה יותר לחללים הומיי אדם כגון חללים ציבוררים או מסחריים.

פרקט שכבתי - בנוי משכבות של עץ המודבקות האחת על גבי השניה בשתי וערב לפי כיוון סיבי העץ. השכבה העליונה של פרקט זה עשוייה עץ טבעי מהסוג שבחרנו (אלון, אורן...) והיא מגיעה לרוב בשני סוגי גימור: האחד עם לכה או שמן ואילו השני ללא כל חומר הגנה המשאיר לקונה אפשרות לצבוע את העץ בלכה בגוון שנרצה. פרקט זה עמיד מאד יחסית וניתן לחידוש מידי כמה שנים, אך עם זאת, מספר החידושים הוא מוגבל.

פרקט גושני - פרקט מעץ טבעי גושני העשוי בכל עוביו של הפרקט מחתיכה אחת של העץ הנבחר. סוג זה של פרקטים מגיע בשני סוגי גימור. האחד עם לכה או שמן ואילו השני ללא כל חומר הגנה המשאיר אפשרות לצבוע את העץ בלכה בגוון שנרצה. עמידותו גבוהה יחסית וניתן לחדשו מספר רב של פעמים.
                


    


שיטות התקנה


התקנת פרקט למינציה תתבצע בהתקנה צפה.

בשיטה זו, פורסים על גבי משטח ישר ומפולס תשתית ספוג בעובי בין 2- 3 מ"מ. אופן החיבור בעת התקנת הפרקט הנה בשיטת הקליק, כאשר שן מתחברת למגרעת מיוחדת הנועלת את לוחות הפרקט האחד לשני.

התקנת פרקט שכבתי יכולה להתבצע בשני אופנים-
התקנה צפה - בשיטה זו, פורסים על גבי משטח ישר ומפולס תשתית ספוג בעובי בין 2 - 3 מ"מ. את הפרקט עצמו מדביקים אחד לשני אך הוא מונח באופן צף על גבי הרצפה.
הדבקה - בשיטה זו, מודבק הפרקט באופן ישיר לרצפה הקיימת. במקרה זה רוחב הפרקט אינו משנה  אך הרצפה חייבת להיות ישרה.

התקנת פרקט גושני יכולה להתבצע בשני אופנים -
הדבקה - בשיטה זו מודבק הפרקט באופן ישיר לרצפה הקיימת (הדבקה אינה מתאפשרת כאשר מדובר בקורות עץ ארוכות ורחבות, קורות ארוכות מחייבות התקנת תשתית פלטות). כאשר מתקינים רצפת עץ מסיבית, יש להקפיד כי הרצפה הקיימת באתר תהיה ישרה ויבשה.
מסמור והדבקה - שיטה זו כוללת התקנה של תשתית פלטות OSB על התשתית הקיימת באתר. לוחות העץ המסיביים ממוסמרים מהצד לרצפת התשתית ומודבקים אליה  בדבק עץ מיוחד.

רצפת עץ מסיבי עוברת בגמר הרכבתה תהליך של ליטוש וגימור בלכה או שמן.    


לייעוץ, הכוונה ומיידע נוסף  - צרו איתנו קשר כאן או http://www.facebook.com/bodhiparket או 054-6149010

דף המאמרים הינו המקום בו ניתן לפרסם מאמרים הקשורים לתחום עיסוקך פרי עטך או לחילופין מאמרים ממקורות שונים רלבנטים (יש להקפיד על כללי זכויות היוצרים).

בתפריט הצד מוכנה תשתית למספר מאמרים לנוחיותך, באפשרותך להזין את מספר המאמרים הרצוי לך ולעדכן שמותיהם בתפריט הצד.
 
טיפ: במידה ואין ברשותך מאמרים, ניתן לשנות דף זה לנושא אחר על פי העדפותיך (לדוגמא- שירותים ומוצרים, מחירון, מבצעים, צוות וכיו"ב).